گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان
فعالیت های کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی
حدیث موضوعی


مرتبه
تاریخ : دوشنبه 30 آذر 1394
امام علی (ع)

روز نهم ربیع الاول روز غدیر دوم، روز برکت، روز خشنودی مومنان

و خراب شدن بنیان ضلالت است.

http://bayanbox.ir/view/2265837667034048754/j0cuduk5-502.jpg
ارسال توسط سرگروه آمادگی دفاعی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394

نهم ربیع الاول
سالروز آغاز ولایت و امامت و زعامت
آخرین سحاب رحمت و یگانه ذریه ذخیره دودمان آل
طاها،


حضرت مهـدی مـوعـود
(عج)


بر منتظران و چشم انتظــاران ظهــورش تبریک و
تهنیت باد.
ارسال توسط سرگروه ابتدایی - خانم اصغری
ارسال توسط سرگروه تربیت بدنی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394

ستالین (مربوط به درس 10 تاریخ ایران و جهان 2)

نام کامل استالین « یوسیف ویسار یونوویچ » (1879- 1953م ) سیاستمدار روسیه و رهبر حزب کمونیست آن کشور؛ متولد در گرجستان شوروی نام اصلیش جوگاشویلی بود. پس از پیوستن به جنبش انقلابی خودرا استالین (مرد پولادین) نامید. پدرش کفاش بود در مدرسه مذهبی تفلیس تحصیل کرد، ولی به سبب نافرمانی اخراج شد. در دوره تحصیل به مارکسیسم گروید و داخل حزب سوسیال دمکرات قفقاز شد. پس از انشعاب حزب سوسیال دمکرات به دو جناح بلشویک و منشویک به بلشویکها پیوست و جزء یاران لنین درآمد . او پنج بار توقیف شد و هر بار گریخت. از 1912 جزء نویسندگان روزنامه پراودا قلم می زد. سال 1913م  محکوم به تبعید تا پایان عمر به سیبری شد؛ وتا انقلاب 1917م که مشمول عفو عمومی قرار گرفت درآنجا بود.دردولت لنین به مقام کمیسری  خلق ملتها رسید. در جنگ داخلی نقش مهمی داشت. روابطش با لنین مورد اختلاف است. پس از مرگ لنین استالین به اتفاق کامنف وزینوویف زمام امور را بدست گرفت. در 1927 موفق شد که دو تن از رقبای عمده حزبی خود تروتسکی و زینوویف را دفع کند وبه این طریق رهبر بلامنازع حزب گردید. با آنکه تا 1942م رسما مقام دولتی نداشت اما به عنوان رئیس کمیته اجرائی حزب سیاست دولت شوروی را تقریر می کرد. در 1928م به سیاست اتصادی نوین لنین (نپ) پایان داد و برنامه 5 ساله را آغاز کرد. صنعتی و اشتراکی کردن کشور را بشدت و به قیمت کشتار عده زیادی دنبال کرد. بر خلاف تروتسکی به انقلاب جهانی عیده نداشت و به تقویت سوسیالیسم در یک کشور بیشتر اهمیت می داد. وی مخالفین را نابود کرد و دیکتاتور روسیه گردید. در 1941 نخست وزیری را از مولوتوف گرفت و اندکی پس از حمله هیتلر به روسیه تصدی ارتش را نیز عهده دار شد عنوان مارشالی و فرماندهی کل قوا بدست آورد. در کنفرانسهای تهران یالتا پوتسدام شرکت جست و نشان داد سیاستمداری زیرک است. تا زمان مرگش که بر اثر خونریزی مغزی اتفاق افتاد با قدرت کامل بر روسیه حکومت کرد. جسدش را در مقبره لنین در میدان سرخ مسکو کنار جسد لنین دفن کردند اما در بیست و دومین کنگره حزب رای بر آن رار گرفت که جسد او را از مقبره لنین خارج کنند و در قبرستان قهرمانان نزدیک دیوار کرملین به خاک سپارند و چنین کردند.

 

گرداورنده سهیلا امیری

ارسال توسط سرگروه تاریخ متوسطه2
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394
 
برای مطالعه مطلب به ادامه مراجعه فرمایید


ادامه مطلب
ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394
برای مطالعه مطلب به ادامه مراجعه نمایید...


ادامه مطلب
ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394
 
برای دریافت مطلب به آدرس ذیل مراجعه نمایید.

http://p-k-diniquran.blogfa.com/category/14

 ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394

برای دریافت مطلب به آدرس ذیل مراجعه نمایید.

http://p-k-diniquran.blogfa.com/post/ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394

لقمان حکیم در موعظه ای که به فرزندش داشت، فرمود: ای فرزندم! اگر در مردن شک داری خواب را از خود بردار که نمی توانی، اگر در برانگیخته شدن در قیامت شک داری، بیداری را از خود بردار که نمی توانی، بنابراین اگر در خواب و بیداری خود که دو واقعیت است اندیشه کنی می فهمی که وجودت به اختیار دیگری است، همانا خواب به منزله مرگ، و بیداری بعد از خواب به منزله زنده شدن پس از مرگ است[1]

پی نوشت:

[1] مشق عشق، ص 47ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
بسم الله الرّحمن الرّحیم؛
به عموم جوانان در کشورهای غربی حوادث تلخی که تروریسم کور در فرانسه رقم زد، بار دیگر مرا به گفتگو با شما جوانان برانگیخت. برای من تأسّف بار است که چنین رویدادهایی بستر سخن را بسازد، امّا واقعیّت این است که اگر مسائل دردناک، زمینه ای برای چاره اندیشی و محملی برای همفکری فراهم نکند، خسارت دوچندان خواهد شد. رنج هر انسانی در هر نقطه از جهان، به خودی خود برای همنوعان اندوه بار است. منظره ی کودکی که در برابر دیدگان عزیزانش جان میدهد، مادری که شادی خانواده اش به عزا مبدّل میشود، شوهری که پیکر بی جان همسرش را شتابان به سویی میبرد، و یا تماشاگری که نمیداند تا لحظاتی دیگر آخرین پرده ی نمایش زندگی را خواهد دید، مناظری نیست که عواطف و احساسات انسانی را برنینگیزد.
هرکس که از محبّت و انسانیّت بهره ای برده باشد، از دیدن این صحنه ها متأثّر و متألّم میشود؛ چه در فرانسه رخ دهد، چه در فلسطین و عراق و لبنان و سوریه. قطعاً یک ونیم میلیارد مسلمان همین احساس را دارند و از عاملان و مسبّبان این فجایع، منزجر و بیزارند. امّا مسئله این است که رنجهای امروز اگر مایه ی ساختن فردایی بهتر و ایمن تر نشود، فقط به خاطره هایی تلخ و بی ثمر فرو خواهد کاست. من ایمان دارم که تنها شما جوانهایید که با درس گرفتن از ناملایمات امروز، قادر خواهید بود راه هایی نو برای ساخت آینده بیابید و سدّ بیراهه هایی شوید که غرب را به نقطه ی کنونی رسانده است.


ادامه مطلب
ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
برای دریافت مطلب به آدرس ذیل مراجعه نمایید.

http://www.arabiforall.com/Forum/Post/184ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 آذر 1394
برای دریافت مطلب به آدرس ذیل مراجعه نمایید.

http://www.arabiforall.com/Forum/Post/110ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
برای دریافت مطلب به آدرس ذیل مراجعه نمایید.

http://www.arabiforall.com/Forum/Post/166ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1

کتاب فن ترجمه کتاب رسمی آموزش فن ترجمه در برخی از دانشگاههای ایران و از جمله دانشگاه پیام نور است. این کتاب مشتمل بر دروس نظری و عملی آموزش ترجمه به همراه خود آزمایی می باشد.

آدرس دریافت :

http://www.arabiforall.com/post/282/ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
المعجم الوسیط + معجم مقاییس اللغة + معجم الأمثال + مفردات کلمات قرآن راغب اصفهانی همه در یک برنامه کوچک موبایلی.

آدرس دریافت :

http://www.arabiforall.com/post/161ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
(تعداد کل صفحات:10)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [...]  

آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا از عملکرد (اطلاع رسانی، نو و بروز بودن محتوا، کاربردی بودن مطالب و...) وب سایت گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان رضایت دارید؟


صفحات جانبی
دبیرخانه های استانی
امکانات جانبی
ذکر روزهای هفتهدر این وبلاگ
در كل اینترنت


یک پیام بفرستید