گروههای آموزشی ناحیه دو بهارستان
فعالیت های کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی
حدیث موضوعی

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 30 دی 1395

سنگ های معدنی از کجا آمده اند و چگونه تشکیل می شوند؟ نحوه شکل گیری کریستال ها چگونه است و چه فعل و انفعالاتی باعث به وجود آمدن سنگ های قیمتی می شود؟

نحوه تشکیل سنگ های معدنی در زمین

حدود 3 کیلومتر در زیر زمین جعبه هایی مثل گنج علاء الدین پنهان شده است که بسیار با ارزش هستند.

صد هزار سال است که اتم های میکروسکوپی در حال شکل گرفتن هستند. و بعد ... یک اتفاق شگفت انگیز می افتد که این در تغییرات کربنی نظمی به وجود می آورد که این نظم باعث به وجود آمدن کریستال هایی مثل آمتیست، یاقوت، سفایر و زمرد می شود.

که البته میلیون ها سال طول می کشد تا این سنگ های معدنی و ارزشمند تشکیل شوند.

با کلیک بر روی تصویر زیر می تواند ویدئویی از تشکیل سنگ های قیمتی در زیر زمین را مشاهده کنید.

تشکیل سنگ های قیمتی

 

 الماس جنوب

لینک خبر:http://www.almasjonoub.com/%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF/%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%AA/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%86%DA%AF-%DA%98%D8%A6%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85ارسال توسط سرگروه جغرافیا و زمین شناسی متوسطه2
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 30 دی 1395
گوهرها در محیط های مختلف زمین شکل می گیرند که رایج ترین و مهمترین محیط های شکل گیری آن ها را در این مقاله بررسی خواهیم کرد. تقریبا همه گوهرها زیر سطح زمین شکل می گیرند. تعدادی از آن ها توسط معدنکاری به سطح زمین آورده می شود. تعدادی از آن ها توسط فرایندهای زمینی مانند گسلش – چین خوردگی و آتشفشانی به سطح زمین آورده می شود. این فرایند ها می توانند سنگ ها را از 400 کیلومتر زیر سطح زمین به بالا بیاورند.

محیط های شکل گیری:

1. شکل گیری از آب های نزدیک سطح زمین ( Formation from water near the Earth surface)

آب نزدیک سطح زمین با مواد معدنی ترکیب می شود و آن ها را حل می کند. توانایی این محلول ها در نگهداری عوامل متشکله، با توجه به شرایط فیزیکی تغییر می کند. اگر شرایط تغییر کند ( برای مثال اگر محلول سرد یا تبخیر شود) مواد معدنی ته نشین خواهند شد. مشهورترین فرایند، شکل گیری کریستال های نمک از آب دریا توسط تبخیر است. نوع ماده معدنی که شکل می گیرد به مواد حل شده در محلول بستگی دارد. اگر آب با سنگ های غنی از سیلیس یا ماسه ترکیب شود مواد معدنی غنی از سیلیس شکل می گیرد. مواد معدنی بر پایه سیلیس: آماتیس ( کوارتز) ، عقیق و شکل گیری اپال که البته اپال یک ماده غیر کریستالین و آمورف است. اگر آب با سنگ های غنی از مس ترکیب شود مواد معدنی غنی از مس شکل خواهند گرفت.

Image result for ‫تشکیل سنگهای قیمتی‬‎Image result for ‫تشکیل سنگهای قیمتی‬‎


ادامه مطلب
ارسال توسط سرگروه جغرافیا و زمین شناسی متوسطه2
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 29 دی 1395

آموزش سنتی در مدارس باعث می‌شود فقط نیمکره چپ مغز ما ـ آن هم نه به‌طور کامل ـ فعال شود و نیمکره راست بی‌استفاده بماند، اما این محاسبات باعث می‌شود هر دو نیمکره فعال و بتدریج ورزیده شود.

این در حالی است که برای آموزش این تکنیک‌ها ما از مفاهیم اصلی ریاضی استفاده می‌کنیم، یعنی ابتدا به دانش‌آموز، روش‌های سنتی محاسبه را یاد می‌دهیم و سپس روش‌های سریع و جدید در ریاضیات را که حدود 80 درصد از آنها نیز روش‌های بین‌المللی و پذیرفته شده است. این تکنیک‌ها به دانش‌آموز کمک می‌کند نگاهش به ریاضیات را تغییر دهد و بداند خودش نیز می‌تواند یک فرمول اختراع کند.
ادامه مطلب
ارسال توسط سرگروه ریاضی متوسطه1
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 29 دی 1395
برگزاری ضمن خدمت آسیب های اجتماعی ( مهارتهای زندگی، فرزند پروری ) با حضور همکاران تربیت بدنی در تاریخ 95/10/29 برگزار گردید.

برچسب ها: کارگاه آموزشی، ضمن خدمت آسیب، گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان، سرگروه درس تربیت بدنی،
ارسال توسط سرگروه تربیت بدنی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 29 دی 1395
برگزاری کارگاه تنیس روی میز ویژه دبیران تربیت بدنی منطقه در ناحیه دو بهارستان در تاریخ 95/10/26 برگزار گردید.

برچسب ها: کارگاه آموزشی، تنیس روی میز، گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان، سرگروه درس تربیت بدنی،
ارسال توسط سرگروه تربیت بدنی
همکاران محترم جهت دریافت فرم ارزشیابی طرح عملیاتی گروه هنر شهرستان های تهران، فرم ارزشیابیرا کلیک نماییدارسال توسط سرگروه هنر متوسطه1
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 28 دی 1395
تقویم سال ۲۰۱۷ که توسط طراح آلمانی بنام هنسن  Hansen  طراحی شده، زمان را در هر ماه با توجه به تعداد هفته های باقی مانده در سال نشان می دهد. در واقع کل تقویم از ۱۲ برگ تشکیل نشده است بلکه ۵۲ صفحه دارد که در هر صفحه تعداد هفته ها روی آن سوراخ شده است و هر هفته تعداد آنها کم می شود بنابراین در ماه دسامبر فقط ۴ سوراخ روی صفحه های پایانی آن قرار دارد. هر صفحه، رنگ و جنس کاغذ متفاوتی دارد. با این حرکت سعی شده تا گذر زمان با شیوه جدیدی به تصویر کشیده شود. این پروژه با همکاری گرافیک مدیا  Reset Graphic Media GmbH انجام شده است.

ادامه مطلب
ارسال توسط سرگروه هنر متوسطه1

با عرض سلام و احترام به اطلاع همکاران محترم علوم تجربی می رساند که  آزمون آنلاین روز سه شنبه 19 بهمن از طریق سایت اداره کل بین کلیه دبیران علوم تجربی شهرستان های تهران برگزار می گردد. بزودی فایل پی دی اف کتاب های راهنمای معلم هر سه پایه (هفتم، هشتم و نهم) روی وبلاگ و سایت اداره کل قرار خواهد گرفت. از 10 برگزیده این آزمون تقدیر به عمل خواهد آمد.

با آرزوی توفیق روز افزونارسال توسط سرگروه علوم تجربی متوسطه اول - اسدپور
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 27 دی 1395
ارسال توسط سرگروه شیمی متوسطه2
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 26 دی 1395
ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 26 دی 1395
مطلب را در ادامه دنبال نمایید.


ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 26 دی 1395

باسلام و احترام حضور همکاران گرانقدر جهت اجرای بهتر جشنواره موارد زیر مد نظر می باشد.

  • تقویم اجرایی جشنواره : جهت دریافت اینجا کلیک نمایید
  • اعضای کمیته استانی متشکل از مدیرکل آموزش و پرورش (رئیس کمیته) ؛ معاون آموزش متوسطه (دبیر کمیته)؛ معاون توسعه مدیریت و منابع پشتیبانی؛ رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی؛ رئیس اداره آموزش دوره اول متوسطه؛ سرگروه­های دروس؛ یک نماینده از گروه تحلیل محتوای کتب درسی استان، نماینده دانشگاه فرهنگیان؛ افراد صاحب‌نظر و مطلع «عنداللزوم»؛  مسئول روابط عمومی می باشد.
  • دبیران کلیه دروس می توانند در هریک از محورها شرکت نمایند.
  • شرکت دانشجو معلمان در جشنواره بلامانع می باشد. دانشجو معلمان هم می توانند گروه های مستقل تشکیل دهند و هم می توانند در گروه معلمان قرار گیرند. والبته رقابت آنان در هر دو صورت مجزا نخواهد بود
  •  فرم های داوری متعاقبا بارگذاری خواهد شد.


:: موضوعات مرتبط: بخشنامه ، طرح و نامه اداری، سرگروه های مناطق


ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 26 دی 1395
ارسال توسط سرگروه مطالعات اجتماعی متوسطه اول

جهت دریافت فایل کامل بخشنامه اینجا کلیک کنید.

:: موضوعات مرتبط: بخشنامه ، طرح و نامه اداری، سرگروه های مناطق


ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1


سلام.با توجه به برگزاری همایش کشوری درس عربی متوسطه اول در تاریخ 2 و 3 بهمن ماه در شیراز و شرکت جناب آقای دکتر اشکبوس از تیم تالیف کتب عربی متوسطه اول و دوم  لطفا هرگونه سوال و ابهامی از کتب عربی متوسطه اول دارید را به این آیدی تلگرام  @Sadeghimahmud با ذکر مشخصات خود حداکثر تا  پایان وقت اداری روز یکشنبه 95.10.26 ارسال نمایید . همچنین شما می توانید از قسمت نظرات سایت دبیرخانه کشوری به آدرس:

http://arabi.gam1.medu.ir/portal/home.php

نظر خود را بفرمائید  تا پس از جمع بندی توسط دبیرخانه در اختیار دکتر اشکبوس قرار داده شده و سوالات و ابهامات شما رفع گردد.
لطفا این پیام را به دوستان و همکاران خود نیز اطلاع دهید  تا به نتیجه مطلوب تری برسیم.:: موضوعات مرتبط: اطلاعیه، بخشنامه ، طرح و نامه اداری، سرگروه های مناطق، کتب درسی، نقد و تحلیل کتب درسی


ارسال توسط سرگروه عربی متوسطه1
(تعداد کل صفحات:5)      [1]   [2]   [3]   [4]   [5]  

آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا از عملکرد (اطلاع رسانی، نو و بروز بودن محتوا، کاربردی بودن مطالب و...) وب سایت گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان رضایت دارید؟

صفحات جانبی
دبیرخانه های استانی
امکانات جانبی
ذکر روزهای هفتهدر این وبلاگ
در كل اینترنت


یک پیام بفرستید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic